Twitter Takip Sistemi

Twitter Takip Sistemi teknik özellikleri:

Ürün Twitter uygulamasına bağlanıp, bilgi edinme motoru yardımıyla canlı olarak Tweet’leri alıp,   sonrasında veri tabanında analiz edilebilir ve raporlanabilir bir durumda tutmaktadır.

Ürün donanımdan bağımsız bir yazılım olup,  asgari şartları sağlayan herhangi bir donanım üzerinde çalışabilmektedir. Ancak donanım, Big Data yazılım alt yapısını kullanmaktadır.

Ürün modüler olarak tasarlandığından, en zorunlu müşteri gereksinimlerini bile çok kısa bir sürede bünyeye kaynaştırabilmektedir. Zaman içerisinde komşularda konuşulan Arapça, Kürtçe, Yunanca, Farsça, İbranice dil analizlerinin de, uygulama olarak eklenmesi planlanmıştır.

Modifikasyonu:

Ürün mevcut haliyle satışa sunulmuştur. Ayrıca Müşteri Görüş Analizi adıyla aşağıdaki ürün modifiye edilmiştir.

Müşteri Görüş Analizi teknik özellikleri:

Internet’in yaygınlaşmasıyla birlikte müşteriler kendilerine sunulan ürün ve hizmetlere ilişkin düşüncelerini farklı kanallarda açıklamaktadırlar. Bunun sonucunda, bankalar müşteri memnuniyetini üst düzeyde kurabilmek için onların Internet mecrasında ne dedikleriyle ilgilenmektedir.

Sosyal medya, ürün yorum ve şikâyet siteleri, çağrı merkezi gibi mecralardaki müşteri ifadelerinin polaritesini hesaplayarak, müşteriye özel geri bildirimi otomatik olarak gönderebilmektedir. En önemlisi, bankaların müşteri ifadelerini değerlendirmesi sonucu sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerin çeşitlendirilmesi, iyileştirilmesi ve müşterilerin gözünde bankanın değerinin artmasıyla sonuçlanabilir.

Ürün çekirdek haliyle kullanıma hazır olup, müşterilerden gelecek öneriler doğrultusunda kuruma özgü yeni yetenekler kazandırılabilir.