Siber
siber_gorsel

Siber Güvenlik Oran Teknoloji

Gelişen teknoloji ile birlikte siber güvenlik bireysel kurumsal ve ülke bazında kritik bir öneme sahip hale gelmiştir. Oran Teknoloji, siber güvenliğin sağlanmasına yönelik hizmet ve çalışmaları kapsamında TS 13638 standartlarını sağlayarak 7 Nisan 2015’de Türkiye’ nin ilk TSE Onaylı Sızma Testi Firması olmuştur.


Hizmetlerimiz

Sızma Testleri

Büyük Veri’yi kullanarak firmanız yeni nesil hizmet ve ürünlerle rakiplerin önüne geçer.

Siber Güvenlik Eğitimleri

Büyük Veri’yi kullanarak ETL ve diğer maliyetli operasonlar kısa sürede tamamlanır.

SOME Danışmanlık ve Eğitim

Sosyal medya ve diğer dışsal verilerin kullanımıyla yeni ürün ve hizmetler geliştirilir.

BGYS Danışmanlık ve Eğitim

Sosyal medya, IoE sensör bilgileri ve diğer kaynaklardan gelen bilgileri işleyebilir.

Kriptografi Tabanlı Güvenlik Çözümleri

Sosyal medya, IoE sensör bilgileri ve diğer kaynaklardan gelen bilgileri işleyebilir.

Müşteri Memnuniyetini Artırır

Müşteriye geri bildirimleri zamanında verdiğiniz için hizmetin kalitesini artırırsınız.

Uygulama Güvenliği Analizi

Sosyal medya, IoE sensör bilgileri ve diğer kaynaklardan gelen bilgileri işleyebilir.

Siber Güvenlik Yazılım AR-GE

Sosyal medya, IoE sensör bilgileri ve diğer kaynaklardan gelen bilgileri işleyebilir.

Siber Güvenlik Yazılım AR-GE

Sosyal medya, IoE sensör bilgileri ve diğer kaynaklardan gelen bilgileri işleyebilir.


Siber Güvenlik ve Kriptografi

Oran Teknoloji uzman kadrosu güncel teknolojileri yakından takip etmekte, araştırma isteğiyle sürekli yeni teknolojileri öğrenmeye ve uygulamaya devam etmektedir. Siber güvenlik alanındaki gelişmelerin yanı sıra özellikle büyük veri teknolojileri yakından takip edilmekte ve siber güvenlik alanındaki uygulamalarına önem verilmektedir. Ayrıca, açık kaynaklı teknolojiler öncelikli olarak tercih edilmektedir. Tüm geliştirme süreçleri ve AR-GE çalışmaları şirket bünyesinde sürdürülmektedir. Oran Teknoloji en büyük sermayesi olan bünyesinde barındırdığı uzman personelinin desteğiyle, ülkemizin siber alanda savunma ve güvenlik gereksinimlerinin karşılanmasında aktif rol üstlenmektedir.


Projelerimiz

siber_urun_gorsel

Mobil Terminallerle Uçtan Uca Güvenli İletişim Sistemi

Cryptalker, akıllı telefonlar üzerinde çalışan ve güvenli mesajlaşmayı sağlayan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama, en güncel kriptografik algoritmalar ve kendine has, tamamen yerli olarak  tasarlanmış ve geliştirilmiş kriptografik protokolü ile uçtan uca şifreleme yaparak güvenli iletişimi sağlamaktadır. Hem bireysel hem de kurumsal kullanım çözümleri sunmaktadır. Uygulama altyapısı Oran Teknoloji bünyesinde geliştirilmektedir.

s_ozya_gorsel

Mobil Terminallerle Uçtan Uca Güvenli İletişim Sistemi

OZYA, farklı modüller (Ağ, FTP, Web, E-posta vb.) ile elde ettiği dosyaların tehdit içerip içermediğini; içeriyorsa zararlı faaliyetler yürütüp yürütmediğini belirleyecek bir karar destek sistemidir. Sistem, şüpheli dosyaları imza tabanlı, statik ve dinamik analiz yöntemlerini kullanarak çok yönlü bir analizden geçirip raporlamaktadır. Internete kapalı ortamlarda da çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. İstenilen sistem üzerinde periyodik olarak taramalar gerçekleştirebilmektedir.

darkdecoy_bigdata

Derin Web Ağlarından Bilgi Toplama ve Analiz Sistemi

DarkDecoy, gelişmiş alarm üretme kabiliyetlerine sahip bir derin web arama motorudur. Tor ve I2P ağları üzerinde çalışmaktadır. Derin web üzerinde siteler periyodik olarak dizinlenmekte ve kelime bazı sorgular yapılabilmektedir. Anahtar kelime tabanlı olay tetikleme sayesinde istenilen bir içerik bulunduğunda alarm üretilebilmektedir. Tam metin taramanın yanı sıra medya içerikleri ve web sayfalarının ekran görünütüleri de kaydedilmektedir. İstenilen tüm sorgular geriye dönük tarihler için de yapılabilmektedir.

s_osint_gorsel

Açık Kaynaklardan Bilgi Toplama ve Karar Destek Sistemi

OSINT, özellikle siber olaylara müdahale süreçlerinde incelenen şüpheli URL, Alan adı ve IP adreslerinin taranarak bilgi toplanıp, derlendiği, analiz edilip, istihbarata dönüştürüldüğü, toplama ve analiz faaliyetlerini tek çatı altında birleştiren bir karar destek sistemidir. Zararlı içeriklerin hızlıca tespit edilmesini sağlayarak müdahale sürecini hızlandırmaktadır. Modüler yapısı sayesinden yeni bilgi kaynakları eklenebilmektedir. Toplanan bilgiler derlenerek raporlama ve arşivlemeye imkan tanımaktadır.