Ozya

Ozya teknik özellikleri:

Ürün, dosya tabanlı zararlı yazılımları tespit ve analiz eden iki ana yapılı bir platformdur:

Birincisi: Kaynaklardaki dosyaları, düzenli aralıklarla tarayıp derlemekte; aynı zamanda, takip edilen bu tür dosyaların yönetimine de izin vermektedir.

İkincisi: Bir API üzerinden gönderilen dosyaların zararlı yazılım analizini kapsamlı bir şekilde yapmakta; sonuçlarını da raporlamakta ya da dashboard’ da yayımlamaktadır.

Ürün donanımdan bağımsız bir yazılım olup,  asgari şartları sağlayan herhangi bir donanım üzerinde çalışabilmektedir. Ancak donanım, Big Data yazılım alt yapısını kullanmaktadır. Ayrıca, internete kapalı sistemlerde de çalışabildiğinden, özellikle milli anlamda kritik olan ve gizlilik taşıyan belgelerin bulunduğu ağ ya da veri saklama ortamlarında kullanılabilir.

* Ürün:

– İmza taraması, dinamik analiz ve statik analiz uygulamalarını kullanarak şüpheli dosyalar üzerinde tarama yapar,

– Bulgularını gecikmeksizin kullanıcıya rapor eder,

– İstenildiğinde gerekli alarmları da üretebilir.

Ürün istenildiğinde, kişisel kullanım için açık olarak sunularak, kişilerin şüphelendikleri dosyaları analiz etmeleri sağlanabilir. Buradan toplanan veriler derlenerek, açık istihbarat kaynağı olarak kullanılabilir.

Modifikasyonu:

Ürün mevcut haliyle satışa sunulmuştur. Ayrıca Müşteri Kategorizasyonu adıyla aşağıdaki ürün modifiye edilmiştir.

Müşteri Kategorizasyonu teknik özellikleri:

Bankalar müşteri odaklı daha anlamlı hizmet sunmak istediklerinden, her müşterinin farklı kategori altında sınıflandırılması gerekmektedir. Çoğu kez bunlar demografik bilgilere göre yapıldığından, anlamlı kategorilerin oluşturulması ancak müşteri davranışlarının anlaşılmasıyla mümkün olmaktadır.

Bankalar, her müşterinin bankayla olan temas noktalarından (web sitesi, banka mobil uygulama, çağrı merkezi) günlük işlem bilgilerini toplayıp, analiz etmesi gerekmektedir. Sonuçta bankalar etkinliklerini (ürün, hizmet, satış, pazarlama) doğrudan yönlendirebileceği müşteri grupları oluşmaktadır.

Ürün çekirdek haliyle kullanıma hazır olup, müşterilerden gelecek öneriler doğrusunda kuruma özgü yeni yetenekler kazandırılabilir.