Otis

Otis

Teknik özellikleri:

Bu ürün, dokunmaksızın hareket, ses ve görüntü algılama teknolojilerinden yararlanarak, yaygın gelişim bozukluğu olan (özellikle Otizmli) bireylerin eğitilerek toplum hayatına kazandırılmasını ve buna bağlı gelişmelerinin bilimsel olarak izlenmesini sağlayan bir eğitim platformudur.

Platform görüntü işleme, hareket algılama ve ses komutlarıyla çeşitli uygulamalardan oluşan eğitim uygulamalarını yönetmekte ve gelişim bozukluğu olan bireylerin bilgilerini saklayarak gelişimlerini denetim altında tutmaktadır. Böylece, söz konusu bireylerin sosyal gelişimlerini etkileyebilen ve motor, eşleştirme, taklit etme gibi becerilerini artırmaya yardım edilebilir.

Platform içerisindeki her bir uygulama farklı bir amaç için geliştirilmiştir. Bunların tekrarı sonrasında gelişim bozukluğu olan bireyin farklı becerilerindeki gelişmeler gözlenebilir. Örneğin: Uygulamalardan biri gelişim bozukluğu olan bireyin ‘motor’becerilerinin artırılmasına, bir diğeri  ‘eşleştirme’ becerilerinin artmasına, bir üçüncüsü ‘taklit etme’ becerilerinin artmasına yol açabilir.

Modifikasyonu:

Ürün mevcut haliyle satılabileceği gibi, alıcının talebi doğrultusunda modifiye edilerek uygulamaların sayıları artırılabilir. Ürünün kurulum ve satış sonrası bakımında destek verilir.