Dark Decoy

Dark Decoy

DarkDecoy teknik özellikleri:

Ürün,  internet ortamında derin web sitelerini bulup, içeriklerini belirleyen bir platformdur. Etkinlik iki aşamalı olarak gerçekleştirilir:

Birincisi: internet ortamında derin web siteleri kapsamlı bir biçimde taranarak, yasa dışı eylemlerde bulunanlar tespit edilir.

İkincisi: Bulunan web sitelerin içeriklerini belirlemek için siber saldırı uygulaması yapılır.

Ürünün tespit ve saldırı yazılımları, donanımdan bağımsız olup,  asgari şartları sağlayan herhangi bir donanım üzerinde çalışabilmektedir. Ancak donanım, Big Data alt yapısını kullanarak verileri toplamakta, derlemekte ve analiz etmektir.  

Bu yetenek, teknik açıdan bilgi birikimi ve deneyimin yüksek olduğu bir farkındalık düzeyini gerektirmektedir.

Modifikasyonu:

Ürün mevcut haliyle satışa sunulmamaktadır. Bunun yerine Kredi Kartı Çalınması adıyla aşağıdaki ürün modifiye edilmiştir.

Kredi Kartı Çalınması teknik özellikleri:

Banka müşterilerinin kredi kartlarının kaybolması veya çalınması sık yaşanan bir durumdur. Böyle bir durumda müşterinin bankaya haber vermesi durumunda, bankalar kredi kartını iptal ederler. Ancak bazı durumlarda müşteriler kredi kartlarını kaybetmezler, kart bilgilerini internet üzerinden üçüncü şahıslara kaptırırlar. Çoğu zaman müşteri veya bankanın böyle bir durumdan haberi bile olmaz.

Big Data platformları kullanarak kart bilgilerinin, banka bilgilerinin ve bankanın vermiş olduğu ürünlerle ilgili diğer bilgilerin Tor, I2P ve diğer yasa dışı ve yasal ağlarda paylaşımda olup olmadığı tespit edilerek hizmetlerin anında kapatılması sağlanabilir. Böylece müşteri ve bankanın yaşayacağı olası kayıpların önüne geçilebilir.

Ürün çekirdek haliyle hazır olup, müşterilerden gelecek öneriler doğrultusunda kuruma özgü yeni yetenekler kazandırılabilir.